ŽivéFirmy.cz - Spolehlivá firma 2014
RYCHLÁ POMOC:
725 806 906
Pneuservis Brno

Pneuservis 

  • pneuservis osobních, dodávkových i Offroad vozidel
  • přezouvání Runflat pneumatik
  • prodej osobních, dodávkových i nákladních pneumatik
  • prodej disků – plech i ALU
  • zajišťujeme pneuservis autobusů i kamionů
  • servis pneumatik – opravy defektů, ekologická likvidace pneumatik atd.
  • uskladnění vašich pneumatik za drobný poplatek
  • zajišťujeme geometrii kol 

NADSTANDARDY NEJEN PRO NÁROČNÉ:

NONSTOP PNEUSERVIS – zpoplatněná služba pro naše klienty, kteří mimo naši běžnou pracovní dobu potřebují využít služeb pneuservisu, např. při defektu apod. Náš mechanik vám rád pomůže při výměně propíchnuté či vypuštěné pneumatiky i přímo v terénu. 

NONSTOP TEL.: +420 725 806 906 – p. Pouzar 

 

POZOR!!! Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, nám ukládá povinnost mít na motorovém vozidlu obuté zimní pneumatiky, pokud je mezi 1. listopadem a 31. březnem a zároveň se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. 

VÝHODY ZIMNÍCH PNEUMATIK 

Zimní pneumatiky mají změněné složení materiálu použitého na výrobu, obsahují více látky, která se jmenuje silika. Díky ní je pneumatika pružná i v mrazivém počasí a zaručuje lepší přilnavost k vozovce i ve vysokých rychlostech. V nepříznivém mrazivém počasí se také rapidně snižuje brzdná dráha. Zimní pneumatika má kromě jiné směsi i jiné drážkování. Běhoun zimní pneumatiky se skládá z jednotlivých dezénových bloků, které jsou bohatě protkány lamelami. Při jízdě se lamely pohybují a vytlačují sníh nebo sněhovou břečku z drážek mezi dezénovými bloky. Rovněž lépe odvádějí vodu, čímž dochází ke snížení možnosti vzniku aquaplaningu. Pozor také na pojišťovny – ty mohou krátit plnění, pokud se stanete v zimním období účastníky dopravní nehody a máte vozidlo obuté na letních pneumatikách. Minimální hloubka dezénu zimních pneumatik je stanovena zákonem na  4 mm u vozidel do 3,5t.

VÝHODY LETNÍCH PNEUMATIK

Letní pneumatiky jsou konstruovány tak, aby byl jejich účinek nejlepší v teplých měsících a dokázal poskytnout potřebné jízdní vlastnosti. Letní pneumatiky snižují spotřebu pohonných hmot a jsou méně hlučné. S rostoucími teplotami navíc roste u zimních pneumatik brzdná dráha, protože díky jinému poměru složek v pneumatice se zhoršuje přilnavost k vozovce. Minimální hloubka dezénu letních pneumatik je stanovena zákonem na 1,6 mm u vozidel do 3,5t.
© 2013 - 2014 ELISCAR s.r.o., Vodařská 7, Brno - Komárov, telefon: 725 806 906 | Google+